Sens 2

SENS - Coaching poczucia sensu

SENS jest osobistą filozofią życia, a jednocześnie autorską filozofią pracy z klientem. Zakłada, że doświadczanie w życiu pełni wymaga zrównoważenia dwóch składników: poczucia, że się w życiu robi coś wartościowego oraz umiejętności cieszenia się codziennością.

Poczucie robienia czegoś wartościowego jest osiągalne wtedy, kiedy budujemy na swojej autentyczności i osobistych mocnych stronach. Zajęcie, jakie wtedy wybieramy, jest dla nas naturalne i ma moc przynoszenia momentów przepływu (flow), dzięki którym odczuwamy spełnienie. A poniedziałek staje się jednym z fajniejszych dni tygodnia!

Cieszenie się codziennością jest sztuką, którą nieco zatraciliśmy w pędzie nowoczesnego świata. Aby ją posiąść, musimy ponownie nauczyć się żyć w teraźniejszości - a nie martwić się przyszłością i żałować przeszłości.

Kiedy mowa o dobrym życiu, nie wierzę w zasadę "mieć ciastko lub zjeść ciastko". Zawsze poszukuję drogi, w której możliwa jest przyjemność w teraźniejszości i korzyść w przyszłości - i do tego samego zachęcam osoby, które wspieram w rozwoju. Wykorzystując aktualną wiedzę o pracy mózgu i neuroplastyczność, wspieram moich klientów w projektowaniu małych zmian, które wywołują wielkie efekty.

puzzle sens rozlozone - spelnienie

Czujesz satysfakcję z dobrze wykonanych zadań. Realizujesz się i rozwijasz. Zatapiasz się w tym, co robisz, doświadczasz uczucia przepływu - jesteś dokładnie tu, gdzie powinieneś być. Masz poczucie celu. Realizujesz swoją życiową misję.

puzzle sens rozlozone - energia

W takich chwilach wyzwala się w tobie energia. Nawet jeśli fizycznie opadasz z sił, twój duch jest ożywiony i gotowy do działań. Masz odwagę by mierzyć się z własnymi demonami. Ty decydujesz, nawet jeśli wybory przed tobą stoją trudne.

puzzle sens rozlozone - naturalnosc

Twoje życie jest bardziej twoje. Wiesz co jest dla ciebie ważne i poświęcasz temu czas i wysiłek. Rzeczy nieważne eliminujesz. Masz w sobie siłę, by żyć w zgodzie ze sobą, a nie spełniać cudze oczekiwania. Nie musisz udawać. Jesteś sobą.

puzzle sens rozlozone - szczescie

Nosisz w sobie własne szczęście - niezależne od tego co masz, kto jest przy tobie, jak traktują cię inni. Ufasz sobie. Spokojnie patrzysz w przyszłość, nie zamartwiasz się przeszłością. Żyjesz w teraźniejszości. Doceniasz każdą chwilę.